Haber

CHP Bursa milletvekili adayları iddialı

Merve Özdemir Çevik / HERKES DUYSUN (BURSA İGFA)
Görüşmenin ardından Bursa Eski Valisi İzzettin Küçük, Hepsi Duysun TV’ye değerlendirmelerde bulunarak, “İçeride büyük bir coşku ve heyecan vardı. Şimdi iktidara gelen ve iktidarı devralacak bir halk kitlesinin heyecanını görüyorsunuz. Bir ayda burada Millet İttifakı’nın bütün unsurları vardı.” Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. Bir devir kapanıyor; bunu şehrin her yerinde olduğu gibi burada ve sokakta da gerçekleştiriyoruz. Bitmesi gerekiyor. Türkiye’nin artık başını kaldırabilmesi gerekiyor, insanların daha güçlü bir Türkiye’de yaşama hakkı var. Burada hem “Gördüğüm şu: Türkiye 15 Mayıs sabahı yeni bir Türkiye’ye uyanacak. Daha keyifli ve umutlu bir bahar başlayacak.” ifadeleri kullandı.

15 Mayıs sabahı bu milletin üzerindeki ölü toprağın kalkacağını ifade eden Küçük, “Önce büyük bir toplumsal barış yaşayacağız. Kimsenin oburları ötekileştirmediği, düşmanlaştırmadığı, ilan etmediği bir dönem başlayacak. teröristler…”

Türkiye’de kademeli bir iyileşme olacağını belirten Küçük, şunları söyledi; “Enflasyonun yavaşladığını, gelir eşitsizliğinin azaldığını, Türkiye’nin eğitim ve sağlıkta çok ayakları yere basan bir süreç başlattığını göreceğiz. Kimsenin elinde sihirli değnek yok ama işlerin yoluna gireceğini göreceğiz. Bu çok değerli bir şey. 3’er aylık 6’şar aylık periyotlarla her insan “Her mahalle, her şehir kendi kimliğini yaşayacak. Keyifli bir Türkiye olmaya başlayacak.”

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ ADAYI MESUT ŞEHİTOĞLU: BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

“Seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Genel Başkanımıza bir konuşma yaptık, birlikte yürüyeceğiz. Bugün salonun atmosferi de çok güzeldi. Bu atmosferin bizi iktidara taşıyacağına inanıyoruz.” …”

ÖZKAN: MİLLİ İTTİFAK ARTIK İKTİDARA GELİYOR

Görüşmenin ardından Hepsi Duysun TV canlı yayınına konuk olan CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Hepsi Duysun’a yaptığı değerlendirmede bu aday toplantısının şimdiye kadar gördüğü en iyi aday toplantısı olduğunu belirterek, ” Uzun süredir siyasetin içindeyim 19 yaşındaydım 1989 senesinde sandıktaydım o günden beri bütün aday tanıtım toplantılarına katıldım doğal olarak burada ittifak ortaklarımızın da katkısı var. Halkımızın ve partililerimizin iktidara geleceği inancı.İnanın burada her partiden hatta ittifak ortağımız olmayan partilerden insanlar görüyoruz.Artık partilerinden umutlarını kestiler, Bıktılar.Millet İttifak gümbür gümbür gümbür gümbür geliyor…”

ATMACA: SERMAYE İFTAR OLMAYAN ŞEYLER

Görüşmenin ardından Saadet Partisi Eski İl Başkanı ve CHP Bursa 1. Bölge 3. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca, Hepsi Duysun TV’de yaptığı değerlendirmede, değişimin başladığına inandığını ve bu heyecanın sahaya yansıyacağına inandığını belirtti. Atmaca, son dönemde 6’lı masanın 7’li masa olarak anıldığını belirterek, “Bu, sermayesi gidenlerin iftirasından başka bir şey değil. Aralarında daha yakın ilişkiler olduğunu yakın dönemde gördük. bu yedinci dedikleri şeyle. Bence bunlar siyasette ahlaki sınırları zorlayan değerlendirmeler. Çünkü asla, asla, bu argümanların hiçbiri hatasız değil.” söz konusu.

Siyasetin sert dilini yorumlayan Atmaca, “Ne sermaye var, ne proje var, yoksa 20 yıllık eylemler onlara yeni bir 5 yılı getirmez.” söz konusu.

AKKÖPRÜ: HALK İSYANINI GÖRDÜK

Görüşmenin ardından Herkes Duysun TV’de değerlendirme yapan CHP Bursa 1’inci Bölge 5’inci Sıra Milletvekili Adayı Jülide Akköprü oldu. Akköprü, “Yıllardır baskı altında yönetilen bir halkın başkaldırısını gördüğümüzü söylüyorum. İttifak çok değerliydi. Uzun süredir üzerinde çalışılıyor. Güçlü birliğimizi ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Bu ittifak olur mu olmaz mı dediğimizde salon.” söz konusu.

Pala: BÜYÜK SORUNLARI KISA SÜREDE ÇÖZMEK İÇİN GÜÇLÜ BİR PROGRAMIMIZ VAR.

CHP Bursa 1. Bölge 1.liği Milletvekili Adayı Prof.

İlk yapacağımız şeylerden biri Kızılay yöneticilerini oradan yüksek para kazanan insanlar olmaktan çıkarmak ve Kızılay’ı geçmişte olduğu gibi bir insani yardım kuruluşuna dönüştürmektir. Kızılay ve yönetimi iman ettiği anda insanlar kan vermeye başlayacak ve kan bulamama sorunu kısa sürede ortadan kalkacaktır. Bunun gibi onlarca örnek var. Kapı kapı gezdiğimizde hem sizin aracılığınızla hem de sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla onları herkesle buluşturacağız. Kimse merak etmesin, toplumun geniş kesimlerinin temel sorunlarını kısa sürede çözecek çok güçlü bir programımız var.”

CHP’nin mevcut partiler arasında en güçlü sağlık programına sahip partilerden biri olduğunu ifade eden Pala, geçen yıl Mart ayında Türkiye Sağlık Forumu’nu düzenlediğini ve o formda dile getirdiği önerileri 300 sayfanın üzerinde bir belgeyle; 120’den fazla bilim insanı ve meslek kuruluşlarının temsilcilerinden oluşuyordu. Bir toplumun ihtiyacını karşılayacak bir sağlık sistemi önerisi sundu. Bu nedir? Eşit, ücretsiz, nitelikli, halk sağlığı hizmetidir.”

TEKE: CHP’Yİ VE MİLLİ İTTİFAK’I GÜÇ YAPACAĞIZ

CHP Bursa 2. Bölge 7. Sıra Milletvekili Adayı Ender Teke, Herkes Duysun’u yorumlayarak, “Bugün, teşkilatımızın Millet İttifakı’nın diğer üyeleriyle uyum içinde çalıştığını düşünürsem, bu kazanma azmini halkımıza hissettirdiğimiz bir gün. Başarmak için çok heyecanlıyız ve çok heyecanlıyız” “Çok çalışacağımızın bilincindeyiz. Bunun için sürekli sahaya çıkacağız. CHP’yi ve Millet İttifakını iktidara getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

SEVİNÇ: Türkiye ÖNEMLİ BİR DÖNÜMDEN GEÇİYOR

Görüşmenin ardından Herkes Duyuyor’a açıklama yapan bir diğer kişi de CHP Bursa 2. Bölge 5. Sıra Milletvekili Adayı Şahin Sevinç oldu. Sevinç, “Bu seçim sadece CHP seçimi değil. İttifaklardan da görebilirsiniz. Bu seçim Türkiye’nin seçimi. Türkiye önemli bir virajdan geçiyor.” terimleri kullandı.

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Sevinç, “Ekonomiyi adeta yerin dibine sokuyorlar” dedi. söz konusu.

YILDIZ: SİYASET TARTIŞMA İŞİDİR

Görüşmenin ardından Herkes Duysun programıyla ilgili değerlendirme yapan CHP Bursa 1. Bölge 6. Sıra Milletvekili Adayı Alpaslan Yıldız, “Bursa’nın 17 ilçesi buradaydı… Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Güzel bir program oldu. hepsi heyecanlı… Biliyorsunuz siyaset, tartışma Biz Bursa’nın bugüne kadar çözülemeyen sorunlarını çözmeye adayız… Seçim sürecinde de büyük bir şevkle çalışmalarımızı sürdüreceğiz…” dedi.

GRAND GRAND: VATANDAŞLAR HAYATLARINDAN MÜKEMMEL

Herkes Duyuyor’ta değerlendirme yapan bir diğer isim de CHP Bursa 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Cemalettin Kani Torun oldu. Torun yaptığı değerlendirmede, “Yükseltme çok coşkuluydu. Bursa ile ilgili bir önceki seçimden çok daha iyi bir sonuç çıkacağı konusunda herkes hemfikir. Dolayısıyla Bursa bu kez çok farklı bir seçim sonucuyla karşılaşacak.” söz konusu.

Torun, son dönemde yaşanan ekonomik sorunlara da değinerek, “AK Parti’nin ekonomiyi yönetememesi nedeniyle hayat pahalılığı var. Vatandaş canından bıktı. Daha akılcı, öngörülebilir ve daha gerçekçi politikalar benimsemeye kararlıyız. herkesin destekleyeceği.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu